KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Piknik dla Pokoleń w Sulejowie

W sobotę, 28 maja, o godz. 15. przy „Stacji Polana” w Sulejowie rozpoczął się piknik dla mieszkańców gminy. Wydarzenie to zostało zorganizowane przy współpracy właścicieli restauracji oraz stowarzyszenia „Sulejów dla Pokoleń”. Na miejscu pojawili się również strażacy.

Zabytkowy Star 25 z OSP Przygłów czy Mercedes 1113 z OSP Prymusowa Wola można było obejrzeć na pikniku. Bardzo ciekawe mające dusze pojazdy. Mercedes nadal służy w jednostce z Prymusowej Woli i jak podkreślają sami strażacy nie pozbyli by się go za żadne pieniądze.

– Jest to samochód terenowy, którym można wjechać wszędzie. Taki typowy wóz do gaszenia pożarów w terenie trudnym. Gasił m.in duży pożar lasu w okolicach miejscowości Siedlów w gm. Żarnów (tam gdzie pożar gasili również nasi strażacy). Został sprowadzony z Niemiec i przystosowany do krajowych przepisów – opowiadali druhowie z Prymusowej Woli.

Podczas pikniku dla zainteresowanych były przygotowane liczne konkursy z nagrodami. Strażacy z Sulejowa przygotowali konkurencje sportowe. Natomiast strażacy z Przygłowa i Prymusowej Woli przygotowali dla dzieci pożarnicze zabawy z hydronetkami i nalewakiem.

Pomimo nieco niesprzyjającej pogody udało się zorganizować fajne wydarzenie dla dzieci i dorosłych z terenu gminy Sulejów. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i możliwość pokazania kawałka polskiej historii pożarnictwa.