KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Piknik rodzinny w Barkowicach i Włodzimierzowie

W sobotę, 4 czerwca, nasi strażacy wzięli udział w dwóch piknikach rodzinnych. Odbyły się one w Barkowicach i Włodzimierzowie. Podczas obu dla najmłodszych przygotowano sporo atrakcji.

Do Barkowic udaliśmy się zabytkowym Starem 25, który doskonale wpasował się również w historyczny zarys imprezy. Podczas pikniku zainicjowane zostały przygotowania do 800. rocznicy powstania tej miejscowości. Barkowice nierozerwalnie związane są z historią Przygłowa, który początkowo był jej przysiółkiem. Przygotowania do obchodów 800. lecia istnienia Barkowic są wspaniałym momentem, aby o tej historii przypomnieć. Pamiątkowa tablica z wybitymi latami 1231 – 2031 została zamontowana na kapliczce znajdującej się przy restauracji Róża Wiatrów.

Piknik we Włodzimierzowie

Następnie udaliśmy się pożarniczymi samochodami MAN GBA oraz MAN GCBA na teren Szkoły Podstawowej we Włodzimierzowie, gdzie odbył się wspaniały piknik rodzinny. Na miejscu przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych oraz licytacje z przeznaczeniem na cele szkoły. Ze służb mundurowych, oprócz naszych strażaków, na miejscu obecni byli również policjanci, harcerze oraz pracownicy Nadleśnictwa Piotrków.

Tradycyjnie przy okazji takich imprez zaprezentowaliśmy swoje samochody i sprzęt. Przygotowaliśmy również zabawy nalewakami oraz hydronetkami, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy organizatorom obu imprez za zaproszenie i możliwość zaprezentowania swojego historycznego pojazdu oraz tych najnowszych, którymi jeździmy do akcji ratowniczo – gaśniczych!

Piknik w Barkowicach [ZDJĘCIA]

Piknik Rodzinny we Włodzimierzowie [GALERIA]