KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Ogromny sukces strażackiej zbiórki złomu. Czegoś takiego nie było dotąd w całej Polsce!

Strażacka zbiórka złomu dla Krystianka została przeprowadzona w sobotę 7 grudnia z inicjatywy strażaków OSP Przygłów. Do zbiórki dołączyli się strażacy z 22 jednostek z terenu gminy: Sulejów, Moszczenica, Wola Krzysztoporska, Grabica, Mniszków, Wolbórz oraz pracownicy Nadleśnictwa Piotrków. Strażacy jeździli od domu do domu, od sołectwa do sołectwa i zbierali złom. Każdy kilogram był na wagę złota! Takiej zbiórki złomu nie było dotąd w całej Polsce. Szacuje się, że podczas zbiórki strażacy uzbierali około 150 ton złomu! Konkretne dane zostaną podane po zważeniu oraz sprzedaży odpadów.

W sobotę od godzin porannych strażacy, mieszkańcy oraz pracownicy Nadleśnictwa Piotrków ciężko pracowali nad zbiórką złomu. Pierwsze transporty przyjechały do Przygłowa kilka minut po godzinie 7.00. Podstawione kontenery na plac OSP zapełniały się w bardzo szybkim tempie. Już około godziny 10 wiedzieliśmy, że kontenery są niewystarczające, a ilość złomu przekracza nasze najśmielsze oczekiwania.

Złom dostarczano na przyczepkach, dostawczakach, a nawet naczepą samochodu ciężarowego! W akcje włączyły się jednostki: OSP Przygłów, OSP Sulejów, OSP Sulejów – Podklasztorze, OSP Kłudzice, OSP Witów, OSP Biała, OSP Łazy Dąbrowa, OSP Uszczyn, OSP Koło, OSP Łęczno, OSP Kurnędz, OSP Barkowice, OSP Lubiaszów, OSP Żarnowica Duża, OSP Srock, OSP Parzniewice, OSP Papieże, OSP Bukowiec nad Pilicą, OSP Błogie, OSP Strzelce, OSP Biała, OSP Lubień, OSP Stobnica Piła oraz Nadleśnictwo Piotrków.

Ogromne podziękowania należą się mieszkańcom okolicznych miejscowości, dzięki którym strażacy mieli pełne ręce roboty i mogli zapełniać samochody obdarowanym złomem. Każdy który brał udział w zbiórce może być dumny że przyczynił się do ratowania zdrowia Krystianka! Ogromny trud jaki włożyli Druhowie w to, aby dorzucić swój „wdowi grosz” do tej akcji jest nieoceniony i jedyny w swoim rodzaju. Okazuje się, że nie trzeba mieć dużo, żaby móc ofiarować wiele. Wystarczy mieć otwarte serce i gotowość do pracy. Możemy być dumni że w naszym regionie duch strażackiego zawołania nie umiera: „Bogu na chwałę – ludziom na ratunek”.

Dziękujemy wszystkim druhom i osobom zaangażowanym za czas poświęcony przy zbiórce. Dziękujemy również za przyczepy, samochody, ciągniki oraz podarowany złom dzięki którym zbiórka w ogóle była możliwa! Strażacy zawsze razem – razem dla Krystianka!

Akcja nadal trwa!

Do pomocy dla Krystianka można dołączyć poprzez zbiórki internetowe oraz dobrowolne wpłaty. Pieniądze można:

  • wpłacać na konto siepomaga pod linkiem https://www.siepomaga.pl/zycie-krystianka
  • wrzucać do puszek oznakowanych logiem zbiórki: Pomóż Krystiankowi pokonać raka.

Można również wziąć udział w internetowych licytacjach na profilu Licytacje dla Krystianka oraz koncercie charytatywnym 15 grudnia na terenie OSP Rozprza gdzie zaplanowano wiele trakcji oraz licytacji! Więcej informacji na profilu Krystianka!