KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu dzisiejszym delegacja strażaków z naszej jednostki udała się na gminne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody rozpoczęły się patriotyczną mszą w kościele św. Floriana w Sulejowie. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na zrewitalizowany plac straży, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.

Udział w niej wzięli strażacy ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta i gminy Sulejów, orkiestra dęta z OSP Witów, ułani ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, mażoretek VIVA ze Strzelec Wielkich oraz asysty wojskowej z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego z Tomaszowa.

Zarówno na mszy jak i oficjalnej części obchodów padło wiele podniosłych i patriotycznych słów. Odbył się również uroczysty apel o charakterze wojskowym. Oddano salwy honorowe, a przedstawiciele wielu instytucji z terenu gminu Sulejów złożyli kwiaty pod pomnikiem przy ul Krakowskiej.

Na zakończenie obchodów o godz. 18:00 na placu straży w Sulejowie rozpoczął się multimedialny pokaz, czyli połączenie światła i dźwięku. Po tym pokazie odpalono zsynchronizowany pokaz pirotechniczny w Sulejowie, Przygłowie i Witowie.

Strażacy z naszej jednostki postanowili uczcić ten dzień w sposób szczególny. Przed pokazem pirotechnicznym ułożyli symboliczną flagę z odcinków strażackich oraz zaprezentowali wszystkie pojazdy pożarnicze. Odpalono również biało – czerwone świece dymne. Zwieńczeniem było wspólne ognisko gdzie wraz z mieszkańcami Przygłowa mogli podziwiać pokaz pirotechniczny.

100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości, 100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygłowie!

Galeria:

Zdjęcie 1 z 9

 

Fot.: Marta Rytych Fotografia