KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Inspekcja gotowości operacyjnej na „5”

W dniu 28 września funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb. przeprowadzili w naszej jednostce kontrolę gotowości operacyjnej. Sprawdzeniu podlegało: czas wyjazdu jednostki od momentu zadysponowania, wykonanie założonego ćwiczenia, stan techniczny i utrzymanie samochodów oraz sprzętu, jakość dokumentacji z pracy OSP a także aktualność i zakres uprawnień strażaków-ratowników.

W tym roku strażacy otrzymali do wykonania ćwiczenie: ugaszenie kotłowni olejowej w budynku mieszkalnym. Na miejsce udaliśmy się dwoma samochodami pożarniczymi: średnim oraz ciężkim w sile 8 ratowników. Ćwiczenia przebiegały bardzo sprawnie. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych zlokalizowali oraz ugasili pożar. Podawano dwa prądy w natarciu z wodą oraz pianą. Po ugaszeniu pomieszczenia zostały przewietrzone. Ćwiczenia przebiegały w bardzo realnych warunkach.

Po części praktycznej strażacy musieli się również wykazać wiedzą teoretyczną rozwiązując test przygotowany przez funkcjonariuszy PSP. Po skontrolowaniu jednostki oraz sposobu wykonania zadania otrzymaliśmy ocenę bardzo dobrą!

Inspekcja 2018:

Zdjęcie 1 z 11

Fot.: Katarzyna Skowrońska