KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nowy sprzęt ratujący ludzkie zdrowie i życie w naszej jednostce!

Przekazanie sprzętu odbyło się w czasie trwania obchodów 100-lecia istnienia jednostki OSP Koło w dniu 26 sierpnia 2018 roku. Dzięki wsparciu przez fundusz sprawiedliwości nasza jednostka otrzymała nowy sprzęt ratujący ludzkie życie i zdrowie. Fundusz sprawiedliwości to ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafił sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych. 

Nasza jednostka dzięki wsparciu funduszu otrzymała:

  • defibrylator AED life point, który przywraca normalną pracę serca, przepuszczając impuls elektryczny o odpowiednim natężeniu przez mięsień sercowy,
  • zestaw ratownictwa medycznego OSP R1, który zapewnia udzielanie poszkodowanym na miejscu zdarzenia pierwszej pomocy medycznej przez wyszkolonych strażaków.
  • nożyce ratownicze holmatro – najnowsze nożyce do cięcia współczesnych pojazdów ze wzmocnieniami wykonanymi ze stali borowych i mikrostopowych . Posiadają unikalne rozwiązania technologiczne podążające za rozwojem przemysłu motoryzacyjnego poprawiające skuteczność cięcia i komfort pracy dla ratownika.

Sprzęt oficjalnie odebrali przedstawiciele naszej jednostki: prezes Bogdan Pietrykowski oraz naczelnik Michał Rytych. Urządzenia zostały zamontowane na pojazdach i są gotowe do użycia. Mieszkańcy naszej miejscowości oraz gminy Sulejów mogą czuć się bezpieczniej!

 

Fot.: A. Kolasińska