KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nowy sprzęt od mieszkańców Nowej Wsi

Nowy sprzęt od mieszkańców Nowej Wsi

Dzięki mieszkańcom miejscowości Nowa Wieś nasza straż otrzymała nowy sprzęt do działań ratowniczo gaśniczych. Sprzęt o łącznej wartości 5 929, 35 zł odebrał dh naczelnik Michał Rytych.. Jest to najaśnica akumulatorowa Peli 9490 oraz 2 stalowe butle do aparatów powietrznych auer.

Mieszkańcy Nowej Wsi sami wyszli z inicjatywą doposażenia naszego nowego samochodu ratowniczo gaśniczego. Kwotę i rodzaj sprzętu ustalili na zebraniu sołeckim. Była to dla nas wielka niespodzianka i miła informacja. Sprzęt został już zamontowany w naszym ciężkim samochodzie ratowniczo gaśniczym, który udało nam się pozyskać w 2017 roku. (artykuł tutaj…)

Najaśnica akumulatorowa Peli 9490

 

Jest to przenośna akumulatorowa najaśnica wyposażona w oświetlenie led. Wyposażona jest w bardzo długi maszt teleskopowy o długości 180 cm, a wytrzymały moduł świetlny LED ma żywotność ponad 50.000 godzin. Taka najaśnica wprowadzona w strefę zagrożenia ułatwi pracę i przede wszystkim podniesie poziom bezpieczeństwa.

Dla nas jako strażaków jest to bardzo istotne. Oświetlenie terenu akcji lub budynku możliwe będzie bez wprowadzania dodatkowych przewodów oraz eksploatowania agregatu prądotwórczego. Mamy tutaj do czynienia z bezpiecznym prądem, a mocna konstrukcja urządzenia pozwoli na jej korzystanie w najmniej sprzyjających warunkach.

Mieszkańcom Nowej Wsi składamy serdeczne podziękowania za sprzęt, dzięki któremu nasze działania będą prowadzone bezpieczniej i bardziej profesjonalnie.