Zakup urządzeń akumulatorowych dzięki dotacji z sołectwa Nowa Wieś oraz KSRG

Nasza jednostka zakupiła zestaw nowych urządzeń akumulatorowych marki Milwaukee dzięki dotacji z sołectwa Nowa Wieś oraz środków z Krajowego Systemu – Ratowniczo – Gaśniczego.

W zestawie znalazły się urządzenia tj.: najaśnica akumulatorowa, szlifierka kątowa, wiertarko – wkrętarka, stacja szybkiego ładowania oraz komplet baterii. Łączna wartość zakupów to 7 800, 00 zł z czego 3 000,00 pochodziło z sołectwa Nowa Wieś oraz 4 800,00 zł z środków KSRG.

Zestaw Milwaukee dla OSP

Zestaw urządzeń akumulatorowych uzupełnił nasze potrzeby sprzętowe, które powstały podczas usuwania skutków wichur na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Jest to sprzęt lekki i poręczny nie wymagający dodatkowego źródła zasilania dzięki czemu podejmowanie akcji na wysokościach np. podczas zerwanych dachów będzie bardziej efektywne i bezpieczne.

Sprzęt został zamontowany na samochodzie średnim GBA 349E77, który jest naszym samochodem technicznym, wykorzystywanym również podczas tego typu akcji. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom sołectwa Nowa Wieś za okazaną pomoc oraz możliwość rozwoju jednostki!