KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy w naszej jednostce!

W dniu dzisiejszym do naszej jednostki został dostarczony nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu MAN.  Samochód hucznie został przywitany przez naszych strażaków, a kluczyki do pojazdu zostały przekazana na ręce dh. Michała Rytycha – naczelnika jednostki.

Nowy pojazd to MAN TGM 4 x 4 18.340 z zabudową kompozytową. Został wykonany przez Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „bocar” Sp. z o.o. Wartość pojazdu to ponad 800 tys. złotych

Zakup został współfinansowany przy pomocy środków: Gminy Sulejów, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poprzez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Piotrków Tryb. z.s. w Łęcznie oraz środków OSP Przygłów.

Nowy samochód zapewni wsparcie naszym strażakom-ochotnikom, a mieszkańcom gminy Sulejów oraz powiatu Piotrkowskiego – bezpieczeństwo!

W kabinie zakupionego wozu mieści się 6 ratowników. Jest on wyposażony w niezbędny sprzęt, m.in. autopompę, maszt z oświetleniem LED, wyciągarkę o sile 8 ton, działko wodno-pianowe, kamerę monitorującą strefę z tyłu pojazdu, latarki kątowe, węże pożarnicze oraz inny drobny sprzęt ratowniczy, a także zestaw do łączności radiowej.

MAN posiada zbiornik o pojemności 5000 litrów wody i 500 litrów środka pianotwórczego do gaszenia pożarów. Napęd 4×4 umożliwia dotarcie do najbardziej niedostępnych terenów. Samochód jest przyjazny dla środowiska, gdyż silniki spełniają bardzo wysokie normy czystości spalin.

Galeria:

Zdjęcie 1 z 27

 

Fot.: Katarzyna Skowrońska

 

Galeria:

Zdjęcie 1 z 3

 

Fot.: Marta Rytych