KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Jesienna akcja sadzenia drzew

W niedzielę, 29 października, przy remizie OSP Przygłów odbyła się jesienna akcja sadzenia drzew. W inicjatywę zaangażowani byli członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. To kolejna akcja ekologiczna naszej młodzieży.

Od godzin porannych członkowie MDP, pod okiem druha Rafała Taranowskiego, sadzili drzewa przekazane bezpłatnie przez Nadleśnictwo Piotrków. Były ty sadzonki modrzewia (50 szt.), świerka (40 szt.), dębu (40 szt.) oraz brzozy (30 szt.). Wszystkie zostały posadzone wokół remizy OSP Przygłów tym samym symbolizując duże zaangażowanie naszej jednostki w dbałość o środowisko.

Jesienne sadzenie drzew

W latach poprzednich organizowaliśmy akcje sprzątania lasów na terenie Leśnictwa Przygłów oraz Leśnictwa Uszczyn. Tym razem postanowiliśmy posadzić drzewa, które jest  jest jednym z najbardziej opłacalnych, skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Tego typu przedsięwzięcia w szczególny sposób promują wśród młodzieży postawy ekologiczne. Nasza młodzież jak zawsze z dużym zaangażowaniem wzięła udział w kolejnej akcji dbania o nasze środowisko!