KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Jakub Wiewiura zajął II miejsce w eliminacjach powiatowych OTWP

W środę, 20 kwietnia, w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się eliminacje powiatowe turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą jednostkę reprezentował członek MDP Jakub Wiewiura, który zajął II miejsce. Do wygranej zabrakło niewiele…

Prawo startu w eliminacjach szczebla powiatowego mieli zwycięzcy grup I i II wyłonieni podczas eliminacji gminnych OTWP oraz w grupie III – ze szkół ponadpodstawowych. Właśnie w tej ostatniej kategorii startował reprezentant naszej jednostki Jakub Wiewiura. Zdobył 18 punktów w części pisemnej oraz 14 punktów w finalnej części ustnej.

Młodzież zapobiega pożarom

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Tym samym cieszymy się, że członek naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej interesuje się tematyką pożarnictwa oraz solidnie przygotował się do eliminacji powiatowych za co serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Laureatom i wyróżnionym nagrody wręczył Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak wraz z Prezesem Zarządu ZOSP Tadeuszem Karczem.

zdjęcie: https://www.facebook.com/PowiatPiotrkowski