KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Ćwiczenia na lotnisku i powitanie nowego samolotu.

W sobotę, 19 września strażacy z naszej jednostki mieli dziś możliwość zapoznania się z płytą piotrkowskiego lotniska oraz taktyką działań z udziałem statków powietrznych. Sprawdziliśmy lokalizację hydrantów i ich wydajność. Finałem było przywitanie nowego samolotu SP-HIP i stworzenie powitalnej salwy wodnej.

Powitaliśmy tego „smoka” iście po strażacku!

Nowy samolot SKY FORCE Polskie Centrum Spadochronowe wylądował na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim. To SP-HIP, który będzie służył do wyrzutu skoczków spadochronowych.

Naszym strażakom oprócz możliwości szkoleniowych SKY FORCE Polskie Centrum Spadochronowe przygotowało wspaniałą niespodziankę! Zostaliśmy zaproszeni na pokład nowego Skyvana i polecieliśmy nad Przygłów oraz Zalew Sulejowski. Dziękujemy serdecznie za mega niespodziankę, cenne informacje i wspaniałą przygodę!