KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Ćwiczenia: Gaszenie obszarów leśnych

Ćwiczenia zostały przeprowadzone we wtorek, 8 czerwca, w lasach Leśnictwa Wierzeje niedaleko miejscowości Wygoda (gm. Wola Krzysztoporska). Dotyczyły gaszenia pożarów obszarów leśnych oraz podawania wody na większe odległości.

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Oprócz jednostki z Piotrkowa w ćwiczeniach wzięli udział strażacy z terenu gmin Wola Krzysztoporska, Rozprza, Moszczenica i Sulejów oraz samochód specjalny wężowy z KP PSP Łódź Wschód. Ćwiczenia wspierali również pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz pracownicy Nadleśnictwa Piotrków.

Do ćwiczeń została zaproszona również nasza jednostka jako wsparcie logistyczne. Nasi strażacy rozstawili namiot pneumatyczny, który pełnił rolę zabezpieczenia socjalnego.