KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

12-13 września: Informacje dla mieszkańców

Najbliższy weekend (12-13 września) obfituje w kilka ciekawych inicjatyw na terenie gminy Sulejów. W sobotę przez nasz region przejadą kolarze 31. Wyścigu Kolarskiego “Solidarności” i Olimpijczyków. Odbędzie się również Maraton wokół Zalewu Sulejowskiego. Natomiast w niedzielę przygłowscy strażacy i harczerze oraz piotrkowscy leśnicy wspólnie posprzątają las, biorąc udział w akcji #UNasCzystyLas.

Maraton wokół Zalewu Sulejowskiego

W sobotę o godzinie 10. na dziedzińcu Best Western Plus Hotel Podklasztorze rusza „VII Ultra Maraton Wokół Zalewu Sulejowskiego”. Po ogłoszeniu maratonu miejsca zostały szybko zapełnione. Liczni sponsorzy oraz duża grupa uczestników wróży sukces inicjatywy. Na miejscu pojawią się również nasi strażacy tworząc mobilny punkt wsparcia przeciw COVID 19. Jak informują organizatorzy na swoim profilu facebook:

OSP KSRG Przygłów wspiera i zabezpiecza inicjatywy lokalne. Na maratonie będą w miasteczku zawodów z mobilnym punktem wsparcia przeciw COVID 19. Przypominamy o reżimie sanitarnym zakrywaniu nosa i ust w biurze zawodów oraz miejscu startu. Będą dostępne toalety w hotelu przy restauracji na parterze oraz na pierwszym piętrze. Z przykrością informujemy, że prysznice w tym roku nie będą dostępne ze względu na obostrzenia sanitarne z przyczyn od nas nie zależnych.Będą 2 stacja do mycia rowerów za biurem zawodów.Chcemy, aby każdy czuł się bezpiecznie oraz swobodnie. Powodzenia na trasie.”

31. Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków

Również w sobotę przez naszą gminę przejadą kolarze 31. Wyścigu Kolarskiego “Solidarności” i Olimpijczyków. W naszym regionie pojawią się około godziny 12.50. Zainteresowane osoby zapraszamy w tych godzinach do obserwowania kolarzy.

Uwaga! Wyścig będzie powodował lekkie utrudnienia w ruchu. Na czas przejazdu będą zablokowane ulice łączące się z drogą wojewódzką nr 742 (Łęczno – Przygłów), DK 12 (Przygłów – Kałek – Koło) oraz droga powiatową nr 1913E (Przygłów – Koło). Drogę będą zabezpieczać będą strażacy OSP Przygłów, OSP Witów, oraz OSP Uszczyn. Zbiórka strażaków o godz. 12.30 pod remizą OSP Przygłów. Planowany przejazd kolarzy przez Przygłów o godz. 12.50.

#UNasCzystyLas

W niedzielę do aktywnego spędzania czasu zapraszają strażacy OSP Przygłów, leśnicy Nadleśnictwa Piotrków oraz harcerze 37 DH „Wilki” i 37 GZ „Wilczki” z Przygłowa. Przyłączyliśmy się wspólnie do akcji #UNasCzystyLas zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem akcji jest zainspirowanie wszystkich mieszkańców woj. łódzkiego, szczególnie zaś najmłodszych do wspólnego dbania o czystość okolicznych lasów i terenów zielonych. W pełni zgadzamy się z ideą dbania o środowisko, dlatego spotkamy się wspólnie 13. września i posprzątamy teren wokół Luciąży na terenie Leśnictwa Przygłów, zarządzanym przez Nadleśnictwo Piotrków.

Zapraszamy również mieszkańców Przygłowa, Włodzimierzowa i okolicznych miejscowości do włączenia się w akcję. Zbiórka w niedzielę, 13. września o godzinie 9.00 przy budynku OSP Przygłów lub bezpośrednio w miejscu sprzątania tj. punkt czerpania wody za kościołem we Włodzimierzowie (po prawej stronie tabliczka kierująca w dół do Luciąży).