KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wspólne sprzątanie lasu. Akcja #UNasCzystyLas

W niedzielę od godziny 9. strażacy i harcerze z Przygłowa oraz pracownicy Nadleśnictwa Piotrków wspólnie sprzątali las biorąc udział w akcji #UNasCzystyLas. Zbiórka śmieci zakończyła się dużym sukcesem. Zebrano około 4m3 odpadów, które zostaną zutylizowane przez Nadleśnictwo Piotrków.

Strażacy OSP Przygłów aktywnie włączyli się w akcję, której organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zaprosili również do akcji harcerzy z Przygłowa oraz pracowników Nadleśnictwa Piotrków.

„Posprzątaliśmy lasy w Leśnictwie Przygłów oraz lasy gminne wzdłuż rzeki Luciąży w miejscowościach Przygłów – Włodzimierzów. Udało nam się uzbierać około 4m3 odpadów co przy trzygodzinnej akcji daje obraz dużego zaśmiecenia w lasach. Słuszności akcji nie trzeba tłumaczyć.” – wyjaśnia Bartłomiej Kolasiński Naczelnik jednostki.

#UNasCzystyLas to akcja również edukacyjna

Pokazaliśmy również najmłodszym jak można wykorzystać niektóre odpady tworząc z nich fajne rzeczy lub zabawy. Zebrane opony wykorzystaliśmy na podwórku jednego z naszych druhów do budowy małego placu sprawnościowego. Butelki zwrotne zostały sprzedane w pobliskim sklepie dzięki czemu udało się zakupić pieczywo na ognisko.

Na koniec akcji najmłodszym uczestnikom przekazano upominki od Nadleśnictwa Piotrków. Strażacy zaś otrzymali sadzonki drzew, które posadzili na swoim strażackim placu.