KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Zimowe pokazy ratownicze na Zalewie Cieszanowickim

W najbliższą niedzielę tj. 16 lutego od godziny 10 na zbiorniku wodnym w Cieszanowicach odbędą się zimowe pokazy ratownicze zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rozprzy. Akcja ma charakter edukacyjny i skierowana jest dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Do akcji włączyła się również nasza jednsotka.

Jak czytamy na profilu facebokowym trzewiczek.pl – Zostaną przedstawione sytuacje zagrożenia zdrowia oraz życia w przypadkach dostania się pod lód czy też do wody w okresie zimowym (zależnie od warunków pogodowych).

Źródło: trzewiczek.pl

Niebezpieczeństwa na akwenach wodnych

Pokazy w jaki sposób wydostać się spod lodu oraz jak postępować w dalszych czynnościach by przeżyć taki wypadek w zimie, zaprezentują wykwalifikowani instruktorzy z LifeTrip – Warszawska Szkoła Przetrwania – Survival & Bushcraft.

Na ewentualność braku oblodzenia (ze względu na obecną pogodę) przewidziany jest pokaz ratownictwa wodnego przez Jednostkę KSRG OSP Rozprza oraz Ratowników WOPR.

W dalszym planie imprezy przewidziana jest również inscenizowana akcja poszukiwawcza osoby zaginionej. Poprowadza ją Policjanci z użyciem psa tropiącego jak i wspierać ich będą członkowie nowo powstałej przy jednostce OSP w Rozprzy Grupy Poszukiwawczej, następnie działania ratunkowe w takiej sytuacji.

Na zakończenie imprezy, przewidziane jest wspólne morsowanie zarówno dla tych zaawansowanych, początkujących jak i osób które chciały by spróbować. Wszystko to pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów z w/w szkoły przetrwania oraz ratowników WOPR.

Zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu Państwa w szczególności z dziećmi, aby każdy miał świadomość z jakimi niebezpieczeństwami możemy się spotkać, korzystając z akwenów wodnych zimą.

Wydarzenie zaczyna się o godzinie 10 i jest to impreza otwarta dla wszystkich. W ćwiczeniach na wodzie biorą udział tylko służby. Dla odwiedzających możliwość oglądania – czytamy na trzewiczek.pl

Do akcji dołączyli: Rozprza.info, Straż Pożarna Rozprza, Rejonowe WOPR w Piotrkowie Trybunalskim, OSP Moszczenica, OSP Przygłów, Nadleśnictwo Piotrków, KMP Piotrków Tryb oraz zespół LifeTrip.pl

źródło: trzewiczek.pl