Świąteczna „PAKA” od harcerza i strażaka

Już po raz drugi strażacy i harcerze z Przygłowa zorganizowali świąteczną zbiórkę żywności. We wtorek, 21 grudnia, wspólnie odwiedzili pierwsze rodziny objęte wsparciem.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Harcerze rozstawili zbiórkowe pudła w okolicznych sklepach do których mieszkańcy mogli dorzucić „coś od siebie”. Ilość zebranych produktów zrobiła duże wrażenie.

Strażacy zorganizowali w swoich szeregach zbiórkę pieniędzy, dzięki którym udało się zrobić pokaźne świąteczne zakupy. Chemia gospodarcza, środki czystości, żywność długoterminowa, ale też produkty typowo świąteczne znalazły się na liście zakupów. Dla 7 – letniej dziewczynki z rodziny objętej wsparciem strażacy i harcerze przygotowali również prezent.

W tym roku do naszej akcji dołączyli również właściciele lokalnych sklepów tj.: Eden Przygłów Las oraz Warzywa i owoce u Witka, którzy przekazali nam sporo produktów.

Tegoroczna edycja akcji Świąteczna „PAKA” od harcerza i strażaka objęła rodziny z terenu gminy Sulejów. W dniu dzisiejszym wspólnie odwiedziliśmy pierwsze rodziny z Przygłowa i Sulejowa. Kolejne paczki zostaną przekazane z rąk harcerzy w dniu jutrzejszym.

Dziękujemy również za przyłączenie się do akcji i mieszkańcom Przygłowa, Włodzimierzowa i okolic, Świetlicy środowiskowej „Przytulisko” oraz właścicielom sklepów „Sklep u Zosi”, „Grosik”, „Krokodylek”.