KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów wewnętrznych

Dzisiaj na terenie naszej jednostki zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych. Zajęcia te poprowadził Bartosz Klich, strażak z Gniezna, który m.in. szkolił polskich strażaków walczących z pożarami w Szwecji. Zajęcia zostały podzielone na trzy etapy.

Na początek instruktor przekazał nam wiedzę teoretyczną, która przybliżyła nam mechanizm rozwoju pożaru oraz pojęć pożarowych. Następnie porównaliśmy odcinki W52 z  W42 podczas poruszania się z linią gaśniczą oraz przećwiczyliśmy operowanie różnymi prądami wody. Ta wiedza była niezbędna, aby na ostatnim praktycznym etapie zajęć wykorzystać ją do gaszenia realnego pożaru w kontenerze treningowym.

Instruktor pokazał nam jak łatwo przy użyciu małej ilości wody podawanej w sposób mądry można ugasić niebezpieczne pożary wewnętrzne. Poruszyliśmy również tematy poruszania się w strefie pożaru oraz używania sprzętu ochrony dróg oddechowych. Ćwiczenia były bardzo wartościowe przeprowadzone w przyjacielskiej atmosferze. Bartosz Klich – wielkie dzięki!

Foto: Marta Rytych Fotografia