KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Statystyki zdarzeń za 2020 rok. 100 interwencji przygłowskich strażaków

Kolejny rok za nami więc czas na małe podsumowanie ilości wyjazdów w naszej jednostce. W minionym 2020 roku odnotowaliśmy 100 wyjazdów do akcji ratowniczo – gaśniczych. 18 razy gasiliśmy pożary, 78 razy wyjeżdżaliśmy do usuwania różnych miejscowych zagrożeń oraz odnotowaliśmy 4 alarmy fałszywe. Strażacy OSP Przygłów wyjeżdżali na wszystkie wezwania i zaliczyli 100% frekwencję. W porównaniu do roku poprzedniego liczba interwencji na naszym terenie zmniejszyła się o 8 wyjazdów.

Ciekawostką jest, iż rok 2020 zaczęliśmy oraz zakończyliśmy interwencjami związanymi z pożarami sadzy w przewodzie kominowym. Oba te zdarzenia odnotowaliśmy w miejscowości Włodzimierzów. Wzywani byliśmy również m.in. do 11 wypadków drogowych, 3 zerwanych dachów (w tym u zaprzyjaźnionej jednostki OSP Kłudzice), pożarów domów, traw i budynków gospodarczych, usuwania plam substancji ropopochodnych, zalanych domów i posesji, usuwania owadów błonkoskrzydłych oraz innych zdarzeń wymagających interwencji. Najbardziej obciążonymi miesiącami były czerwiec, lipiec i sierpień w których alarmowani byliśmy do 44 zdarzeń.

Statystyki wyjazdów OSP gmina Sulejów

W minionym roku odnotowaliśmy jeden z najcięższych w historii jednostki interwencji związanej z wybuchem gazu we Włodzimierzowie. Strażacy na miejscu zastali zawalony budynek mieszkalny jednorodzinny w środku którego zostały uwięzione 3 osoby. Niestety jedna z osób poniosła śmierć natomiast dwie pozostałe zostały ranne. Kolejne zdarzenie, które było bardzo wymagające to wypadek drogowy na drodze powiatowej pomiędzy Przygłowem, a Nową Wsią podczas którego śmierć poniosła 24 – letnia kobieta oraz jej 25 – dniowe dziecko…

W całej gminie Sulejów odnotowano 321 zdarzeń w tym 55 pożarów, 252 miejscowych zagrożeń oraz 14 alarmów fałszywych. Liczba pojazdów biorąca udział w interwencjach na terenie gminy to 498, a liczba ratowników 2633. Jednostka OSP Przygłów zarówno w statystykach gminnych jak i powiatowych pod względem ilości wyjazdów zajmuje drugie miejsce. Taką samą ilość wyjazdów odnotowały również jednostki z Rozprzy i Wolborza.

Statystyki OSP 2020

Strażacy z Przygłowa oprócz akcji ratowniczo – gaśniczych zaangażowani byli również w różne ćwiczenia oraz akcje społeczne. Zorganizowaliśmy m.in.: dystrybucję maseczek oraz płynów dezynfekcyjnych na terenie powiatu piotrkowskiego, akcję społeczną „UNasCzystyLas”, akcję edukacyjną „Bezpieczna butla, bezpieczny dom” czy akcje świąteczną „Paka od Strażaka”. Oprócz tego zabezpieczaliśmy „Wyścig Solidarności”, „Maraton wokół Zalewu Sulejowskiego”, „Święto Ziemniaka” oraz wzięliśmy udział w ćwiczeniach na terenie zalewu cieszanowickiego.

W minionym 2020 roku z powodzeniem współpracowaliśmy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim, Gminą Sulejów, Starostwem Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Nadleśnictwem Piotrków, Filią Biura ZOW ZOSP RP w Piotrkowie Trybunalskim, Drużyną Harcerską z Przygłowa, firmą „Horpol”, „WaBa” oraz „TRIKS”.

Statystyki dla poszczególnych strażaków przedstawiają się następująco:

Imię i nazwiskoIlość wyjazdów
Bartłomiej Kolasiński72
Zbigniew Skowroński63
Katarzyna Skowrońska60
Łukasz Rytych52
Kolasińska Aneta49
Marta Rytych39
Martyna Kępska29
Tomasz Antosik28
Damian Kolasiński28
Maciej Nowicki28
Michał Marecki25
Anna Marecka24
Dawid Walasik20
Aleksy Czerwiński19
Damian Prasol19
Dawid Banasiak12
Małgorzata Marecka12
Mariusz Trzecianowski11
Jakub Rytych10
Michał Cejnuk9
Przemysław Gorgoń9
Mateusz Ponczyński9
Przemysław Prasol7
Rafał Rytych7
Jakub Michalski6
Paweł Kulbat5
Kamil Rokuszewski5
Krystian Fogiel4
Rafał Taranowski4
Bartosz Abratkiewicz2
Marek Janusz2
Rafał Nowicz1
Statystyki druhów OSP Przygłów 2020 rok