KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Silny wiatr! Ostrzeżenie dla pow. piotrkowskiego, 27.01.2022

Znów może mocniej zawiać w naszym regionie. IMGW ostrzega: prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach przeważnie do 75 km/h, nad ranem i rano przejściowo w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Nad ranem i rano lokalnie możliwe krótkotrwałe burze.

Na ten moment, na cały pow. piotrkowski, wydano 1 stopień zagrożenia meteorologicznego. Prawdopodobieństwo jego wystąpienia wynosi 90%. Jak jednak zaznacza IMGW sytuacja jest dynamiczna i ostrzeżenie może zostać zaktualizowane. Na ten moment obowiązuje od czwartku (27 stycznia) od godz. 23.00 do piątku (28 stycznia) do godz. 10.00.

Łowcy burz ostrzegają

Ostrzeżenie wydała również grupa „Łowcy burz Łódzkie”, która największe zagrożenie przewiduje z soboty na niedziele. Wtedy to największe porywy mogą sięgnąć 118 km/h!

„Do tego terminu jeszcze ponad dwie i pół doby. Może się wiele zmienić. Nie chcemy straszyć – stosowne ostrzeżenia pojawią się na naszej stronie z odpowiednim wyprzedzeniem. Chcemy, bez stosowania clickbaitów i pustosłowia wskazać, że może czekać nas wybitnie wietrzny weekend – czytamy na profilu Łowcy burz Łódzkie.

Alert RCB

Mieszkańcy całego woj. łódzkiego otrzymali również SMS-owe powiadomienie o zagrożeniu:

„Uwaga! W nocy i jutro rano silny wiatr (27/28.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy.”

To również alarm dla służb, szczególnie Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Ponownie w naszym regionie może dojść do uszkodzenia linii energetycznych, zerwania lub uszkodzenia dachów oraz innych zdarzeń związanych z wystąpieniem silnego wiatru.