Alert pogodowy: Silny wiatr w powiecie piotrkowskim 17/18.02.2023

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej ostrzega o możliwym niebezpieczeństwie związanym z wystąpieniem silnego wiatru. Na teren powiatu piotrkowskiego na ten moment wydano alert 1 stopnia, jednak sytuacja może się zmienić.

Jak czytamy na stronie IMGW:Do Polski zbliżają się bardzo silne porywy wiatru, które mogą wyrywać drzewa z korzeniami, zrywać dachy budynków oraz stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Najsilniej wiać będzie już dzisiejszej nocy (piątek/sobota 17/18.02).

Alert I stopnia pow. piotrkowski

Dzisiejsza noc i jutrzejszy dzień (17-18 lutego 2023 r.) mogą być niebezpieczne. W związku z groźną sytuacją meteorologiczną w kraju został wydany alert pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Na terenie powiatu piotrkowskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożenia wynosi 80%.

Ostrzeżenie IMGW dla pow. piotrkowskiego

• Ostrzeżenia meteorologiczne: silny wiatr
  • stopień: 1
  • prawdopodobieństwo wystąpienia: 80%
  • Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.
  • Ważne: od 2023-02-17 godz. 21:00 do 2023-02-18 godz. 07:00

Źródło: IMGW PIB