KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Silny wiatr! Ostrzeżenie dla pow. piotrkowskiego, 16.01.2022

Uwaga! IMGW ostrzega: Mocno powieje w powiecie piotrkowskim. Na nasz region wydano 2 stopień zagrożenia, a jego prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 90%. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h.

Mieszkańcy całego woj. łódzkiego otrzymali ALERT RCB o treści: „Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro silny wiatr (17/17.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy.

Podwyższona gotowość jednostek OSP

W stan podwyższonej gotowości postawiono również jednostki OSP z terenu powiatu piotrkowskiego. Jak zawsze, przy okazji tego typu alertów, Dyspozytorzy PSP Piotrków proszą o utrzymanie podwyższonej gotowości bojowej oraz sprawdzenie sprzętu przydatnego podczas zdarzeń związanych z silnymi podmuchami wiatrów.