KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Rosenbauer Demo Tour Polska w Moszczenicy

Dzisiaj od godziny 15 przy ulicy Dworcowej 16 w Moszczenicy odbyła się prezentacja samochodów, sprzętu oraz wyposażenia firmy Rosenbauer w ramach Rosenbauer Demo Tour Polska. Na pokazie zaprezentowano: drabinę mechaniczną L32A-XS (z łamanym przęsłem i certyfikowanym 5-osobowm koszem ratowniczym), samochód ratowniczo-gaśniczy serii AT (bardzo bogato wyposażony systemowo i sprzętowo), samochód ratowniczo-gaśniczy zmodyfikowanej serii ET (bogato wyposażony sprzętowo) – nowa koncepcja pojazdu; była to praktycznie premiera tego pojazdu na świecie!

Oprócz pojazdów zainteresowani mogli obejrzeć sprzęt oraz środki ochrony indywidualnej przeznaczone dla strażaków. Pokaz był bardzo dynamiczny. Przez trzy godziny przedstawiciele pokazywali możliwości sprzętowe oraz przekazali wiele cennych uwag dotyczących obsługi sprzętu.

Sprzęt oraz środki ochrony indywidualnej firmy Rosenbauer są bardzo dobrze znane na polskim rynku. Niestety do tego czasu samochody pożarnicze były poza realiami finansowymi jednostek starających się o nabycie pojazdu. Jak zapewniają pracownicy firmy Rosenbauer ma się to zmienić. Chcą na rynek polski wprowadzić samochody w swoim standardzie jakościowym oraz atrakcyjnym cenowo.

Ten sprzęt tworzą strażacy ochotnicy, którzy również z tego sprzętu korzystają, dzięki temu każdy detal jest dopracowany – informował Piotr Łukasik, organizator wydarzenia. Mam nadzieję, że sprzęt firmy Rosenbauer bardziej spowszechnieje na rynku polskim, a strażacy będą bardziej dbać o własne bezpieczeństwo wybierając produkty najwyższej jakości – dodał. Biorąc pod uwagę to co nam zaprezentowano trudno się z tym nie zgodzić…

Dziękujemy za ten wspaniały pokaz i możliwość obejrzenia go w Moszczenicy!

Galeria:

Zdjęcie 1 z 25