KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Ostrzeżenie: Znów mocniej powieje w naszym regionie!

W naszym regionie aktualnie wydano 2 stopień zagrożenia meteorologicznego. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach od 95 km/h do 110 km/h z zachodu! Zagrożenie wydano na cały powiat piotrkowski.

Największe zagrożenie przewiduje się od godziny 17 dnia dzisiejszego do godziny 6 dnia następnego. Prosimy strażaków powiatu piotrkowskiego o sprawdzenie sprzętu i gotowości jednostek do podejmowania działań związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Tak silne porywy wiatru mogą powodować łamanie gałęzi drzew, uszkodzenia sieci energetycznej i utrudnienia komunikacyjne

Uwaga – nadchodzą kolejne wietrzne dni!

Jak podaje serwis pogodynka.pl w niedzielę nad Niemcami powstanie wtórny ośrodek niżowy (tzw. nurkujący niż), który bardzo szybko przemieści się nad Polskę. Sytuacja ta będzie przyczyną gwałtownych porywów wiatru w całym kraju. Od Dolnego Śląska po Podkarpacie porywy wiatru sięgać będą110 km/h, a w wyższych partiach gór prędkość może wzrosnąć nawet do180 km/h.

Ostrzeżenie 2 stopnia – co oznacza?

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych. – źródło pogodynka.pl

Mapa zagrożenia na całą Polskę. W powiecie piotrkowskim 2 stopień zagrożenia!
Przypomnijmy! Skutki ostatniej wichury.

W związku z orkanem Sabina, który przeszedł przez naz region w dniach 8 – 9 lutego strażacy w powiecie piotrkowskim odebrali 12 zgłoszeń. Trzy dotyczyły zerwanych lub uszkodzonych dachów.

Żywioł zerwał dach m.in z remizy strażackiej OSP Kłudzice oraz uszkodził dach na budynku gospodarczym w gm. Aleksandrów. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły powalonych drzew.