KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

#Koronawirus: Tymczasowy zakaz wstępu do lasów

Lasy Państwowe wprowadziły zakaz tymczasowego wchodzenia do lasów i parków, który obowiązuje również na terenie powiatu piotrkowskiego od 3 kwietnia 2020 roku. Podjęta decyzja ma związek z panującym na terytorium kraju stanem epidemii.

„W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte pozostają też parki narodowe” – zaczyna się komunikat na oficjalnej stronie lasów państwowych.

Jak czytamy w komunikacie decyzja ta spowodowana jest m.in. tym., że wiele osób wybiera lasy na weekendowe pikniki i spotkania co może się przyczynić do rozprzestrzeniania koronawirusa.

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe – głosi komunikat.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

O zakazie czytamy również na profilu Nadleśnictwa Piotrków