KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej

Od dziś (16.04) na terytorium kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Rozporządzenie ministra wchodzi w życie 16.04.2020, zgodnie z którym w miejscach publicznych będzie można przebywać tylko z zasłoniętymi ustami i nosem. Chodzi o to, aby osoby, które chorują na COVID-19 bezobjawowo, nie zakażały innych.

Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Ministerstwo zdrowia informuje

– Tam gdzie spędzamy czas z rodziną, jedziemy wspólnie samochodem, to maseczki czy potrzeby zasłaniania twarzy nie trzeba będzie. W miejscu pracy, jeżeli pracodawca wprowadza wszelkie wymogi bezpieczeństwa, jest zapewniony odstęp między pracownikami, są zapewnione płyny dezynfekcyjne, tam nie ma i nie będzie wymogu, żeby też stosować maseczkę – powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

#Koronawirus #Covid 19 #Maseczki