KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Niedziela Palmowa we Włodzimierzowie

W dniu dzisiejszym w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski we Włodzimierzowie odbyły się uroczystości Niedzieli Palmowej. Parafianie upamiętnili przybycie Jezusa Chrystusa wraz z uczniami do Jerozolimy na Święto Paschy. W tym roku wierni wyruszyli na procesję z palmami oraz osiołkiem za którym podążali od ul. Zdrowia do Świątyni. Procesja ta poprzedzała mszę święta na której charakterystycznym akcentem jest obrzęd poświęcenia palm wielkanocnych.

„Niedziela Męki Pańskiej”

Procesje w Niedzielę Palmową obecne były od pierwszych wieków chrześcijaństwa. W Polsce tradycją Niedzieli Palmowej była m.in. procesja z Jezuskiem Palmowym. Święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa.

Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia. Od 1986 roku zgodnie z wolą papieża Jana Pawła II, w Niedzielę Palmową obchodzony jest też Światowy Dzień Młodzieży.

Galeria:

Zdjęcie 1 z 24

Strażacy z OSP Przygłów zabezpieczyli procesję w obsadzie trzech samochodów.