KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Kontrola gotowości bojowej

OSP Przygłów wyjedź do zdarzenia, wypadek na drodze gminnej, auto uderzyło w drzewo, osoba poszkodowana nieprzytomna zakleszczona. Przyjąłem, wyjeżdżam 6 osobowym zastępem 349E77 wraz z dowódcą. Takie założenie przygotowali dla nas pracownicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb. na kontroli gotowości bojowej w naszej jednostce, która została przeprowadzona dzisiaj około godziny 11:10. Sprawdzono m.in. prowadzenie akcji przez naszych strażaków, łączność ze stanowiskiem kierowania, przygotowanie sprzętowe, sposób udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz czas wyjazdu do akcji.

Taka kontrola odbywa się w naszej jednostce co roku w sposób niezapowiedziany. Nasi ratownicy stanęli na wysokości zadania otrzymując po raz kolejny ocenę bardzo dobrą. Sprawdzający tj. mł. bryg. Jan Mielczarek, st. kpt. Piotr Kaźmierczak oraz mł. asp. Dawid Łągwa przekazali nam wiele cennych uwag dzięki którym nasze działania będą prowadzone bardziej profesjonalnie. Mieszkańcy naszej miejscowości i  całej gminy mogą czuć się bezpiecznie całą dobę przez cały rok!

Galeria:

Zdjęcie 1 z 28