KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

III Nocny Piotrkowski Półmaraton

III edycja Nocnego Piotrkowskiego Półmaratonu za nami. Na starcie stawiło się ponad 630 zawodników. Biegacze wystartowali o godz. 21.00, a znak do rozpoczęcia Półmaratonu dał prezydent miasta Krzysztof Chojniak. Trasa liczyła 21 km, a dystans musiał być pokonany w ciągu maksymalnie 3 godzin. Nagrody i puchary rozdano w kilku kategoriach m.in. najlepsze kobiety i mężczyźni w wieku 20, 30, 40, 60 i 70 lat, najlepsi ratownicy medyczni, policjanci i strażacy, a także najlepiej kibicujące drużyny.

Nasza jednostka również wzięła udział w imprezie. W 6-osobowym zastępie wspieraliśmy Policję oraz pracowników Ochrony w zabezpieczaniu przydzielonego nam odcinka trasy biegu. W Półmaratonie wystąpił również Jakub Michalski – strażak z naszej jednostki. W klasyfikacji ogólnej bieg ukończył na 250 miejscu z czasem 01: 46: 28, a w klasyfikacji strażaków był na 12 miejscu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęcie główne Fot.: Katarzyna Renkiel