KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Fundusz Sprawiedliwości – spotkanie organizacyjne

12 marca 2018 r. w naszej jednostce odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie pozyskania środków finansowych z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości dla ochotniczych straży pożarnych. Było to pierwsze z czterech spotkań regionalnych przedstawicieli Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa łódzkiego z działaczami Oddziałów Gminnych i Powiatowych oraz pracownikami Urzędów Gmin.

W zebraniu uczestniczyli również prezesi oraz naczelnicy ochotniczych straży pożarnych z terenu naszego powiatu, których jednostki mogą być beneficjentami sprzętu ratującego zdrowie i życie. Druhnom i druhom przedstawiono szczytny cel prowadzonej akcji oraz przedstawili możliwości, jakie niesie ze sobą program wyposażenia jednostek OSP ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.

Ponadto, prezesi ochotniczych straży pożarnych uzyskali niezbędne informacje dotyczące zakresu sprzętowego, który może być objęty funduszem sprawiedliwości.

Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. łódzkiego podziękował jednostce OSP Przygłów za przygotowanie spotkania.

Ponad 100 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości na sprzęt ratowniczy dla strażaków!

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło wielki ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości przekraczającej 100 milionów złotych. Środki będą pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory.

– To jest największe w historii takie dofinansowanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych – podkreślił minister Ziobro. – Moja decyzja jest wyrazem szacunku dla tej formacji, szacunku jako Ministra Sprawiedliwości, ale też i rządu dobrej zmiany, który pokazuje, że myśli o bezpieczeństwie Polaków, szanuje i docenia tych wszystkich, którzy poświęcają swój czas i zaangażowanie działając w ramach Ochotniczych Straży Pożarnych – dodał.

Nabory będą ogłaszane w kolejnych województwach według poniższego terminarza:
 • Podkarpackie – 2 lutego 2018 r.
 • Świętokrzyskie – 19 lutego 2018 r.
 • Dolnośląskie – 5 marca 2018 r.
 • Śląskie – 19 marca 2018 r.
 • Opolskie – 3 kwietnia 2018 r.
 • Łódzkie – 16 kwietnia 2018 r.
 • Pomorskie – 7 maja 2018 r.
 • Kujawsko-pomorskie – 21 maja 2018 r.
 • Zachodniopomorskie – 11 czerwca 2018 r.
 • Lubelskie – 25 czerwca 2018 r.
 • Mazowieckie – 9 lipca 2018 r.
 • Warmińsko-mazurskie – 23 lipca 2018 r.
 • Wielkopolskie – 6 sierpnia 2018 r.
 • Podlaskie – 21 sierpnia 2018 r.
 • Lubuskie – 3 września 2018 r.

(źródło https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,10358,ponad-100-mln-zl-z-funduszu-sprawiedliwosci-na.html)

Galeria:

Zdjęcie 1 z 16