KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Floriany 2020-21: Prestiżowa statuetka dla OSP Przygłów

W sobotę, 11 września, w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsza w Otrębusach pod Warszawą odbyła się gala FLORIANÓW 2020-21.

Podczas uroczystej gali finałowej zostały wręczone prestiżowe statuetki FLORIANA, upominki i nagrody finansowe. Statuetka za „Strażacką zbiórkę złomu dla Krystianka” trafiła do OSP Przygłów! Nasza jednostka została nominowana w kategorii: Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna. Statuetkę z rąk Prezesa ZG ZOSP RP Waldemara Pawlaka na uroczystej gali odebrali: dh Bartłomiej Kolasiński – naczelnik OSP oraz dh Przemysław Gorgoń – skarbnik OSP.

Przedstawiciele OSP Przygłów odebrali wspaniałą statuetkę FLORIAN 2020-21, która po raz pierwszy trafiła do powiatu piotrkowskiego. Tym bardziej cieszymy się, że do gminy Sulejów i do naszej jednostki. Przyznana została za wspaniałą inicjatywę zbiórki złomu i tutaj należy podkreślić wkład wszystkich tych, którzy brali w niej udział.

Strażacy z 22 jednostek OSP, Nadleśnictwo Piotrków oraz mieszkańcy, dzięki którym zbiórka była w ogóle możliwa. Sukces zbiórki był ogromny, ale największym zwycięzcą jest Krystianek, który ma się dziś dobrze. Badania kontrolne wskazują, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Mamy nadzieję, że już w tym roku zasili szeregi naszej Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Niech ta statuetka będzie symbolem tej wspaniałej inicjatywy. Dedykowana jest Wam wszystkim!

Serdecznie dziękujemy za dostrzeżenie działalności naszej jednostki oraz wygraną, która będzie nas motywować do dalszej ciężkiej pracy.

Źródło i zdjęcia: https://www.facebook.com/Zwiazek.OSP.Rzeczypospolitej.Polskiej | https://www.facebook.com/KonkursFloriany