KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Dwóch naszych ratowników ze szkoleniem z działań poszukiwawczo – ratowniczych

Dwóch ratowników z naszej jednostki ukończyło dziś (23 czerwca) szkolenie z działań poszukiwawczo – ratowniczych w zakresie podstawowym. Szkolenie to zostało przeprowadzone w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi z siedzibą w Sieradzu.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne zostały przeprowadzone przez st. asp. Krzysztofa Barszczyka oraz asp. Tomasza Wilczyńskiego z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi. W szkoleniu wzięło udział 24 ratowników OSP z terenu woj. łódzkiego.

Głównym celem szkolenia było przygotowanie ratowników OSP do działań podczas przeszukiwań gruzowisk oraz zabezpieczania instalacji oraz konstrukcji budynków. Podczas zajęć strażacy ćwiczyli techniki dotarcia do osoby poszkodowanej, sposoby jej ewakuacji oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zajęcia zostały przeprowadzone w terminie 21 – 23 czerwca, które zostały zakończone egzaminem praktycznym. Z naszej jednostki kurs ukończyli z pozytywnym wynikiem dh Bartłomiej Kolasiński oraz dh Kacper Abratkiewicz. Tym samym wzmocnili potencjał ratowniczy naszej jednostki.

Bardzo dziękujemy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim za możliwość ukończenia tego szkolenia.