KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Duży pożar lasu w gminie Aleksandrów

W dniu dzisiejszym w lasach niedaleko miejscowości Taraska gm. Aleksandrów zostały przeprowadzone ćwiczenia z zakresu gaszenia pożaru lasu. W ćwiczeniach udział wzięli strażacy kompanii gaśniczej województwa łódzkiego. Na miejsce wezwano plutony z Opoczna, Piotrkowa Tryb. oraz Radomska.

Ćwiczenia podzielone były na trzy odcinki bojowe. Zadaniem pierwszego była obrona miejscowości oraz ewakuacja mieszkańców w teren bezpieczny. Strażacy na drugim odcinku bezpośrednio gasili pożar lasu, natomiast zadaniem trzeciego było dostarczenie wody na dużą odległość.

„Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, które wykorzystamy podczas prowadzenia prawdziwych akcji. Dziękuje wszystkim osobom biorącym udział w ćwiczeniach. Szczególne podziękowania kieruje do pracowników nadleśnictwa oraz komendzie wojewódzkiej za pomoc przy organizacji ćwiczeń” – mówił st. kpt. Jakub Rytych pełniący obowiązki komendanta piotrkowskiej straży.

Pożar lasu ćwiczenia:

Zdjęcie 1 z 22

 

fot.: A.Kolasińska