KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Darmowe ozonowanie pojazdów pożarniczych w powiecie piotrkowskim!

Dzięki uprzejmości właściciela jednego z lokalnych warsztatów samochodowych w dniu dzisiejszym na terenie naszej jednostki zostało przeprowadzone ozonowanie samochodów pożarniczych oraz pomieszczeń. Proces ten pozwala usunąć z pojazdów m.in. koronawirusa! Właściciel firmy zadeklarował również darmową pomoc innym jednostkom OSP z powiatu piotrkowskiego.

Proces ozonowania polega na dezynfekcji całego wnętrza samochodu i usuwaniu bakterii, grzybów czy wirusów bez użycia środków chemicznych gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających. To szczególnie ważne w przypadku przewożenia osób z podejrzeniem lub zakażonych koronawirusem.

Z inicjatywą darmowego ozonowania pojazdów pożarniczych na naszym terenie jako pierwszy wyszedł właściciel firmy Sala-Serwis mieszczącego się we Włodzimierzowie na ul. Łęczyńskiej 26 (gm. Sulejów). Zadeklarował również swoją pomoc innym jednostkom z powiatu piotrkowskiego. Wystarczy skontaktować się z firmą pod numerem telefonu: 604 884 966 i umówić na darmowe ozonowanie.

Proces ten będzie powtarzany w naszej jednostce cyklicznie i po każdej akcji ratowniczo – gaśniczej. Proponujemy również innym firmom posiadającym ozonatory lub inne środki o wspomaganie służb takimi inicjatywami.

Ozonowanie pojazdów pożarniczych w naszej jednostce to nie jedyna pomoc, którą uzyskaliśmy od prywatnej firmy. Tym samym dziękujemy również anonimowemu darczyńcy, który wspomógł naszą jednostkę poprzez doposażenie w rękawice nitrylowe oraz maseczki higieniczne, które w tym momencie są nam bardzo potrzebne, a ich dostępność mocno ograniczona.