KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

st. kpt. Jakub Rytych, druh naszej jednostki, oficjalnie objął obowiązki Komendanta PSP w Piotrkowie Tryb.

Dnia 1 sierpnia w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb.  st. kpt. Jakub Rytych z rąk Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Jarosława Wlazłowskiego odebrał nominację na pełnoprawnego Komendanta Miejskiego PSP w Piotrkowie Tryb.

W uroczystości wzięli udział m.in. Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi, Prezydent Piotrkowa Tryb., Starosta i Wicestarosta Piotrkowski, byli komendanci PSP w Piotrkowie Tryb., burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu piotrkowskiego, instytucje na co dzień współpracujące z PSP oraz najbliższa rodzina.

– To dla mnie wyjątkowy dzień. Dokładnie 16 lat temu, 1 sierpnia 2002 roku, rozpocząłem służbę w Komendzie Miejskiej w Piotrkowie. Pamiętam, że przyjęto mnie bardzo dobrze. Przez 5 lat służby w JRG, czułem się tak, jakby moja zmiana była moją drugą rodziną, a ten budynek był moim drugim domem. Potem zmiana na stanowisko biurowe, a także zmiana czasu pracy z 24 na 8 godzinny. (…) Dziś po 16 latach służby, obejmuję uroczyście obowiązki Komendanta Miejskiego. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Przez te wszystkie lata przechodziłem wiele zmian, ale zawsze miałem ogromne szczęście współpracować z osobami, przy których nawet największe problemy udawało się rozwiązać. Dziś wierzę, że wszyscy ci, którzy są na tej sali, będą pomagać mi w pokonywaniu przeciwności losu – powiedział podczas inaugurującego wystąpienia, st. kpt. Jakub Rytych.

   – Gdy ktoś pomocy potrzebuje, to zawsze strażak siebie oferuje – powiedział Stanisław Cubała.- To bardzo ważne, że rodzina strażacka na ziemi piotrkowskiej ma swojego przywódcę, swojego komendanta. A komendant miejski jest również takim ojcem duchowym wszystkich strażaków, nie tylko państwowych, ale również naszych ochotników.

Dla naszej jednostki również jest to szczególny dzień. Druh Jakub Rytych wstąpił w szeregi naszej jednostki mając 9 lat. Wielokrotnie uczestniczył w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Dziś oficjalnie objął stanowisko Komendanta Miejskiego PSP. Jest pierwszym druhem z naszej jednostki, który będąc w szeregach Państwowej Straży Pożarnej zaszedł tak wysoko.

Życzymy naszemu Druhowi, by jak dotąd podejmował same słuszne decyzje. By wokoło byli sami życzliwi, pomocni ludzie. Życzymy dalszych sukcesów i oczywiście awansów.  Wierzymy gorąco, iż pomimo wielu nowych, ciężkich obowiązków spotkamy się z Naszym Komendantem przy akcjach ratowniczo – gaśniczych.

Galeria:

Zdjęcie 1 z 38

 

źródła wpisu:

https://www.piotrkowski24.pl/jakub-rytych-odebral-nominacje-komendanta-miejskiego-psp/

http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/uroczyste-wprowadzenie-nowego-komendata-psp-w-piotrkowie-st,4748277,artgal,t,id,tm.html