KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nawałnica w regionie. Nasi strażacy odnotowali 15 interwencji

W poniedziałek, 17 stycznia, przez nasz region przeszła nawałnica , która wyrządziła wiele szkód w gospodarstwach domowych. Były to m.in. uszkodzone dachy, powalone drzewa na budynki czy zerwane linie energetyczne. W całym powiecie piotrkowskim (stan na dzień 17 stycznia, godz. 22.00) strażacy odnotowali 80 interwencji. Najwięcej zdarzeń to tzw. wiatrołomy.

Nasz pierwszy zastęp (GBA) został zadysponowany w poniedziałek o godz. 11.30. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń po chwili zadysponowano drugi (GCBA). Nasi strażacy usuwali skutki nawałnicy do godz. 18.00 m.in. w Przygłowie, Włodzimierzowie, Kałku, Łęcznie, Białej, Witowie. W sam poniedziałek odnotowaliśmy 12 zdarzeń. Były to głównie zerwane dachy i powalone drzewa. Przy zdarzeniach współpracowaliśmy z OSP Sulejów, OSP Kałek i PSP Piotrków.

15 interwencji OSP Przygłów

We wtorek, 18 stycznia, do godz. 17.30 zadysponowano nas jeszcze do trzech zdarzeń związanych z wczorajszą nawałnicą. Najpierw w miejscowości Kałek wspólnie z OSP Kłudzice zabezpieczaliśmy uszkodzony dach. Kolejne zdarzenie, również w Kałku, dotyczyło wyrwanego drzewa, które zagrażało bezpieczeństwu w ruchu na drodze pomiędzy Kałkiem, a Kłudzicami. Trzecie dzisiejsze zdarzenie odnotowaliśmy w Przygłowie, gdzie dwa potężne drzewa przewróciły się na budynek gospodarczy.

Łącznie w ciągu tych dwóch dni zostaliśmy wezwani do 15 zdarzeń związanych z wystąpieniem nawałnicy. Przypominamy, iż ostrzeżenia RCB zostały wysłane drogą SMS mieszkańcom. Na naszej stronie również zostało opublikowane ostrzeżenie, które niestety się sprawdziło.