KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Koło. Pożar sadzy w przewodzie kominowym

Niebezpieczny pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w miejscowości Koło. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 stycznia, przed godz. 10.00. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, strażacy potwierdzili zgłoszenie i przystąpili do akcji gaśniczej. Początkowo wygasili piec oraz zabezpieczyli otwory w kominie. Następnie dostali się na dach i przystąpili do strącania palącej się sadzy w kominie przy pomocy wycioru kominowego.

Strażacy cały czas kontrolowali temperaturę komina przy pomocy kamery termowizyjnej. Sprawdzili również pomieszczenia pod kątem występowania niebezpiecznych gazów. Na szczęście pożar nie przedostał się na budynek.

W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy straży pożarnej. Na miejsce wezwano OSP Przygłów, PSP Piotrków i OSP Koło.

Podsumowanie działalności za rok 2023

Zobacz również: Ćwiczenia straży pożarnej dotyczące gaszenia pożarów sadzy: