KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pies wpadł do studni. Pomogli mu strażacy

Do nietypowej akcji zostali wezwani strażacy z OSP Przygłów i PSP Piotrków w czwartek, 13 stycznia. W miejscowości Kałek, na jednej z posesji, pies wpadł do studni. Akcja przebiegła sprawnie, a zwierzę otrzymało pomoc.

Strażacy do nietypowego zdarzenia zostali zadysponowani kilkanaście minut przed godz. 22.00. W wyniku zarwania się zabezpieczenia studni pies wpadł do środka i utknął na dole na około 15 metrach. Wezwani na miejsce strażacy potwierdzili zgłoszenie i przystąpili do akcji ratunkowej.

Musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby wydobyć psa na powierzchnię. Na początku zdemontowali pokrywę zabezpieczającą studnię i przystąpili do budowy stanowiska z wykorzystaniem trójnogu ratowniczego. Do studni wprowadzony został strażak i przy wykorzystaniu technik linowych wydobył żywego zwierzaka na powierzchnię i przekazał właścicielom.