KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

DW 742: Zagrażające drzewa pomiędzy Dorotowem, a Łęcznem

W czwartek, 20 stycznia, ok. godz. 17:00 dyżurny piotrkowskiego stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie o drzewach pochylonych nad drogą wojewódzką nr. 742 pomiędzy Dorotowem, a Łęcznem. Na miejsce zadysponował zastęp z OSP Przygłów i OSP Bilska – Wola.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zlokalizowali trzy pochylone drzewa, które zagrażały bezpieczeństwu w ruchu na drodze. Na czas działań całkowicie zablokowali drogę i przystąpili do usunięcia drzew. Drzewa miały ok. 16 metrów wysokości, gdyby upadły na jezdnię, mogłoby dojść do niebezpiecznej sytuacji dla podróżujących osób.

Uwaga na śliskie drogi

Prosimy kierowców o ostrożność. Na drogach nadal panują trudne warunki. Jest ślisko, a dodatkowo silny wiatr może powodować łamanie się gałęzi i drzew. Zachowajcie szczególną ostrożność podczas przejazdów przez tereny leśne.