KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nasza jednostka po raz 7 z rzędu wyróżniona!

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb. dnia 5 lutego podsumowała 2019 rok. Za wzorową działalność operacyjną w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z  terenu powiatu piotrkowskiego wyróżniono pięć jednostek: OSP Dąbrowa n. Czarną, OSP Grabica, OSP Srock, OSP Sulejów oraz OSP Przygłów.

W 2019 roku na terenie gminy Sulejów strażacy podjęli 296 interwencji w tym 75 pożarów, 198 miejscowych zagrożeń oraz 23 alarmy fałszywe. W porównaniu do roku 2018 wystąpiło o 6 interwencji więcej. Siły i środki zaangażowane w akcje na terenie gminy Sulejów to 432 pojazdy i 2548 ratowników.

Podobnie jak w latach poprzednich na terenie gminy Sulejów wystąpiło najwięcej zdarzeń (296), następnie w gminie Wola Krzysztoporska (246) i Moszczenica (201). Natomiast na terenie całego powiatu wystąpiło łącznie 1495 interwencji.

Największa ilość zdarzeń na terenie powiatu wystąpiła w grupie „uprawy, rolnictwo” gdzie odnotowano 261 pożarów nieużytków rolnych, upraw rolnych oraz budynków inwentarskich na terenach rolniczych.

Wyróżnienie dla OSP Przygłów za wzorową działalność operacyjną

Niebezpieczne pożary budynków mieszkalnych

W roku 2019 odnotowano 70 pożarów w budynkach mieszkalnych na terenie powiatu piotrkowskiego. Niestety w dwóch tego typu pożarach zginęły 2 osoby. Zdarzenia te odnotowano w rejonie naszego działania – w miejscowości Kałek i Podkałek.

Nasza jednostka w roku 2019 dysponowana była do różnych zdarzeń 108 razy. Za wzorową działalność operacyjną zostaliśmy wyróżnieni po raz siódmy z rzędu! Wyróżnienie odebrał dh wiceprezes Michał Rytych – pełniący w minionym roku funkcję naczelnika.

Fot.: Dariusz Śmigielski