KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wypadek w Korytnicy na DK 12. Jedna osoba poszkodowana!

Do wypadku doszło dzisiaj, 16 kwietnia przed godziną 7 na krajowej 12 w miejscowości Korytnica. Zderzyły się dwa samochody osobowe oraz jeden ciężarowy. Kierowca volskvagena passata został przetransportowany do szpitala.

Kierujący samochodem ciężarowym, jadąc w kierunku Piotrkowa nagle zjechał na przeciwny pas. Doszło do niebezpiecznego zderzenia. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Wśród pasażerów było 3 letnie dziecko.

– Dwa samochody ciężarowe jechały jeden za drugim,natomiast samochód osobowy jechał w stronę Sulejowa – relacjonuje obecny na miejscu mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, oficer prasowy PSP w Piotrkowie.

Jak dodaje, z niewiadomych powodów, kierujący drugim samochodem ciężarowym zjechał na przeciwny pas i zderzył się z volkswagenem – niewykluczone, że kierowca chciał uniknąć zderzenia z poprzedzającym go pojazdem, który nagle zahamował.

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z Przygłowa i Piotrkowa. Jedna osoba została zakleszczona w pojeździe. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali kierującego samochodem osobowym oraz przekazali zespołowi ratownictwa medycznego.

Na czas działań krajowa „dwunastka” została całkowicie zablokowana, a Policja kierowała podróżujących na objazdy. Działania zakończono o godzinie 10:40.