KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Włodzimierzów: Strażacy gasili pożar sadzy w kominie

Pożar sadzy przewodzie kominowym

Do groźnego pożaru doszło w czwartek 31 grudnia tuż przed godziną 13:00 w miejscowości Włodzimierzów. Zapaliły się sadze w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Na miejsce wezwano dwa zastępy straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dyżurny piotrkowskiej komendy straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie kilkanaście minut przed godziną 13:00. Na miejsce zadysponował dwa zastępy straży pożarnej: OSP Przygłów i PSP Piotrków. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia wygasili kocioł centralnego ogrzewania oraz przystąpili do zrzucania pozostałości palącej się sadzy. Pożar został szybko opanowany i na szczęście nie doszło do rozszczelnienia komina.

Strażacy skontrolowali również pomieszczenia pod kątem występowania niebezpiecznych gazów. Zagrożenia nie stwierdzono.

Pożar sadzy niebezpieczeństwo dla domu