KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Tragiczny wypadek na DK 12 w Korytnicy. Jedna osoba nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek 30 marca na krajowej „12” w miejscowości Korytnica. Około godziny 11.30 na 406 kilometrze samochód ciężarowy zderzył się z przejeżdżającym przez DK 12 ciągnikiem rolniczym. W wyniku zderzenia pojazd rolniczy przewrócił się i przygniótł kierującego go kierowce. 82 – letni mieszkaniec gminy Sulejów mimo reanimacji zmarł na miejscu.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, dwa z OSP Przygłów i jeden z PSP Piotrków. Strażacy po przybyciu na miejsce wykonali dostęp do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych i przystąpili do resuscytacji. Ze względu na brak wolnej karetki pogotowia na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR (Ratownik 16). Niestety pomimo długiej reanimacji 82 – letniego kierowcy ciągnika rolniczego nie udało się uratować.

Na czas działań ruch na DK 12 był całkowicie zablokowany. Policja zorganizowała objazdy. Wielkie podziękowania dla lekarza z piotrkowskiego szpitala, który będąc świadkiem zdarzenia pomógł nam przy pomocy medycznej.