KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Dwa pożary i alarm fałszywy. Podsumowanie pracowitej środy

Dwa pożary oraz jeden alarm fałszywy to bilans zdarzeń w którym brała udział nasza jednostka w środę 7 marca br. na terenie gminy Sulejów. We Włodzimierzowie gasiliśmy pożar sadzy w przewodzie kominowym, w Sulejowie baloty słomy, a w Korytnicy wykluczyliśmy zagrożenie pożarowe.

Zadymienie w Korytnicy

Około godziny 12:00 nasza jednostka została zadysponowana do prawdopodobnego pożaru w miejscowości Korytnica. Kierowca jadący drogą krajową numer 12 w kierunku Sulejowa zauważył niepokojące zadymienie i powiadomił straż pożarną. Na miejsce wezwano nasz „ciężki” zastęp. Na szczęście alarm okazał się być fałszywy i mogliśmy powrócić do bazy.

#PILNE Włodzimierzów pożar sadzy w przewodzie kominowym

Do kolejnego zdarzenia zostaliśmy wezwani około godziny 15:00. W miejscowości Włodzimierzów doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Strażacy po przybyciu na miejsce zastali rozwinięty pożar w przewodzie kominowym. Zabezpieczyli kocioł centralnego ogrzewania oraz przystąpili do zrzucania palącej się sadzy. W tym samym czasie sprawdzano pomieszczenia pod kątem występowania niebezpiecznych gazów oraz kontrolowano przewód kominowy kamerą termowizyjną. Strażacy przewietrzyli również pomieszczenia. Akcja była długa i trudna ze względu na powstały czop w połowie wysokości przewodu kominowego, który finalnie udało się udrożnić.

PAMIĘTAJ: Pożary sadzy powstają najczęściej przez zaniedbywanie czyszczenia komina. Zaproś kominiarza zamiast wzywać strażaka!

#Pożar balotów słomy w Sulejowie na Górze Strzeleckiej

Kilkanaście minut po godzinie 21. nasza jednostka została zadysponowana do trzeciego zdarzenia tj. pożaru balotów słomy w miejscowości Sulejów. Pożar o powierzchni około 40m2 był mocno rozwinięty. Początkowo zadysponowane siły i środki okazały się być niewystarczające. Na miejsce wezwano kolejne jednostki straży pożarnej. Łącznie pracowało 6 zastępów OSP i PSP.