KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Granat w piwnicy domu w Przygłowie. Wezwano patrol saperski

Na niebezpieczne znalezisko natknęli się nowi właściciele jednego z domów w Przygłowie na ulicy Topolowej. Podczas prac porządkowych wśród innych przedmiotów natrafili na… granat. Powiadomili służby. Na miejsce wysłano zastęp z OSP Przygłów, PSP Piotrków oraz Policję.

Informacja o niebezpiecznym znalezisku wpłynęła do służb około godziny 9. Na miejsce natychmiast wezwano straż, policję oraz patrol saperski. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli budynek i działkę oraz ewakuowali mieszkańców na bezpieczną odległość. Pobliskich sąsiadów powiadomili o zagrożeniu. Wezwany patrol saperski z Tomaszowa Mazowieckiego pojawił się na miejscu po około dwóch godzinach.

Granat w piwnicy w Przygłowie

Na szczęście saperzy określili granat jako ćwiczebny, nie posiadający cech bojowych, używany jest celu przyzwyczajenia żołnierzy do warunków panujących na polu walk.