KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Uszczyn: Strażacy wezwani do nieprzytomnego mężczyzny

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 11 kwietnia, około godziny 12:30 w miejscowości Uszczyn. Przejeżdżający drogą krajową numer 12 kierowca, zauważył leżącego mężczyzne na chodniku tuż przy sygnalizacji świetlnej. Gdy podszedł do mężczyzny okazało się, iż jest nieprzytomny. Natychmiast zaalarmował służby.

Ze względu na brak wolnej karetki w momencie zgłoszenia na miejsce zadysponowano OSP Przygłów i PSP Piotrków. Przybyli na miejsce strażacy przystąpili do kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskali kontakt słowno logiczny z poszkodowanym. Następnie przetransportowali go w bezpieczne miejsce i opiekowali się nim do momentu przyjazdu zespołu medycznego. Poszkodowany mężczyzna to mieszkaniec gminy Sulejów.