KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Sobotnie pożary w Kłudzicach i Piotrkowie

W sobotni wieczór, 27 marca 2021, doszło do dwóch niebezpiecznych pożarów na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwszy w miejscowości Kłudzice, gdzie zapalił się budynek gospodarczy w którym zlokalizowano dwie butle gazowe, a drugi w Piotrkowie, gdzie doszło do dużego pożaru hali magazynowej (około 3,5 tys. metrów kwadratowych). Halę przy ulicy Glinianej gasiło 17 zastępów PSP i OSP z terenu powiatu piotrkowskiego.

Kilka minut po godzinie 18. nasza jednostka zostaje zadysponowana do pierwszego zdarzenia. Według osoby zgłaszającej w miejscowości Kłudzice na jednej z prywatnych działek doszło do zapalenia się budynku gospodarczego. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Strażacy po dojeździe na miejsce zastali budynek całkowicie objęty ogniem. Niestety zapaliły się również przyległe drzewa, grożąc przerzuceniem ognia na budynek mieszkalny.

Z tego względu w pierwszej fazie akcji strażacy najpierw zajęli się ugaszeniem płonących konarów drzew, a następnie zaczęli gasić drewniany budynek. Podczas dogaszania strażacy otrzymali informację, iż mogą się w nim znajdować butle gazowe – na szczęście zostały szybko zlokalizowane, zabezpieczone i schłodzone. Na miejscu pracowali strażacy z PSP Piotrków, OSP Przygłów i OSP Kłudzice. Działania trwały blisko dwie godziny.

Pożar hali w Piotrkowie przy ulicy Glinianej

Około godziny 21. dochodzi do dużego pożaru hali magazynowej w Piotrkowie przy ulicy Glinianej. Na miejscu potwierdzono pożar o powierzchni około 3,5 tys. metrów kwadratowych. Natychmiast zadysponowano liczne jednostki OSP i PSP z terenu powiatu piotrkowskiego – łącznie na miejscu pracowało 17 zastępów straży pożarnej. W budynku znajdowały się m.in. samochody ciężarowe i zbiorniki z olejem napędowym. Spaleniu uległy również sąsiadujące z halą pomieszczenia biurowe. Przyczyny pożaru na ten moment nie są znane. Wiadomo natomiast, iż samo zgłoszenie dotyczyło pożaru w kotłowni hali.

Zarówno w Kłudzicach jak i Piotrkowie na miejscu pracował nasz ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy (349E75) posiadający 5 tys. litrów wody.