KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażacy oddali krew dla Helenki. Zbiórka w OSP Błogie!

W niedzielę, 11 października o godzinie 10. rozpoczęła się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez strażaków z OSP Błogie (gm. Mniszków). W tej edycji akcji pod nazwą „Ratowanie mamy we krwi – Oddaj krew ze strażakami” – krew zbierana jest również dla Helenki Balińskiej. Chętnych nie brakuje, a zbiórka potrwa do godzin popołudniowych.

Nasi strażacy również wzięli udział w zbiórce krwi w Błogiem. „Bardzo się cieszymy, że koledzy z OSP Błogie, postanowili również oddawać krew dla helenki Balińskiej, córki naszego wieloletniego członka MDP. Niestety 2,5 letnia dziewczynka musi się zmagać z białaczką limfoblastyczną typu B. Strażacy nie pozostali obojętni i robią co mogą, aby pomóc chorej dziewczynce” – tłumaczy Bartłomiej Kolasiński. „W ramach akcji strażakom z OSP Błogie przekazaliśmy również środki dezynfekujące oraz maseczki” – dodaje Naczelnik.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Krew oddają strażacy oraz mieszkańcy Błogiego i okolic. Dla każdego dawcy przygotowano upominki, a dodatkowo rozlosowane zostaną czujki dymu i czadu przekazane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie.

Osp Ksrg Błogie dziękujemy za wspaniałą akcję zbiórki najpiękniejszego daru dla drugiego człowieka- krwi, drogocennego leku, którego nie można wyprodukować!

Pomoc dla Daniela Jachimowskiego

Oprócz akcji krwiodawstwa strażacy z OSP Błogie prowadzą również zbiórkę plastikowych nakrętek dla Daniela Jachimowskiego, mieszkańca wsi Ostrożna (gm. Sławno). Uległ on ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doznał urazu czaszkowo-mózgowego. W chwili obecnej ma niedowład czterokończynowy, nie mówi i nie porusza się. Dochód ze sprzedanych nakrętek przeznaczony będzie na Jego rehabilitację. Osoby chętne oddaniem nakrętek prosimy o kontakt z organizatorami zbiórki pod linkiem https://m.facebook.com/events/820700478005586?tn=%2As-R