KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

OSP Błogie: w najbliższą niedzielę zbieramy krew dla Helenki

W najbliższą niedzielę (11 października) w remizie OSP Błogie (gm. Mniszków) odbędzie się zbiórka krwi w ramach akcji „Ratowanie mamy we krwi – Oddaj krew ze strażakami”. Podczas drugiej edycji zbiórki, strażacy z OSP Błogie postanowili również zbierać krew dla Helenki – córki naszego wieloletniego członka MDP, u której zdiagnozowano białaczkę limfoblastyczną typu B. Początek zbiórki zaplanowano na godzinę 10.

Podczas drugiej edycji akcji „Ratowanie mamy we krwi- Oddaj krew ze strażakami” krew będzie zbierana dla:

  • Helenki Balińskiej – 2.5-letniej dziewczynki chorej na białaczkę z gminy Sulejów,
  • Jakuba Kowalskiego – mieszkańca miejscowości Zarzęcin,
  • Krzysztofa Świderskiego – druha OSP KSRG Błogie.

Zainteresowane osoby oddaniem krwi w najbliższą niedzielę w OSP Błogie prosimy o kontakt na facebook z organizatorami akcji. Nasza jednostka również będzie obecna na miejscu i już dzisiaj serdecznie dziękujemy kolegom z OSP Błogie za włączenie się w zbiórkę krwi dla Helenki!

Przypomnijmy:

Helenka Balińska 2,5 – roczna córka naszego wieloletniego członka młodzieżowej drużyny pożarniczej Jana Balińskiego potrzebuje natychmiastowej pomocy! Zdiagnozowano u Niej ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B.

W imieniu rodziców prosimy o pomoc! Oddajmy dla dla Niej krew, która na chwilę obecną ratuje Jej życie. Krew można oddać w każdym centrum krwiodawstwa z informacją Helena Balińska, Ośrodek Pediatryczny im. Marii Konopnickiej, ul. Sporna 36/50, Łódź. Pamiętajcie! GRUPA KRWI NIE MA ZNACZENIA!

Prosimy o udostępnienia zarówno na facebooku jak i w mediach. Aktywnie włączajcie się w zbiórkę krwi! Nasze zaprzyjaźnione jednostki prosimy o udostępnianie na swoich profilach społecznościowych. Jeśli ktoś w najbliższym czasie organizuje zbiórkę krwi prosimy o podanie powyższego celu! Pomagajmy!