KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar w Witowie Kolonii

Fot.: Archiwum

Groźne zdarzenie w miejscowości Witów Kolonia. Na miejsce wezwano cztery zastępy straży pożarnej.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego stanowiska kierowania w środę 31 stycznia około godziny 14.00. Według zgłoszenia doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejsce natychmiast zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej w tym dwa z naszej jednostki.

Po przybyciu pod wskazany adres okazało się, że doszło do pożaru zabudowy kominka w remontowanym domu. W celu eliminacji zagrożenia konieczne było częściowe rozebranie zabudowy kominka, a następnie dogaszenie palących się jej elementów jednym prądem wody.

Po zakończeniu działań gaśniczych strażacy sprawdzili budynek wykrywaczem wielogazowym na obecność występowania tlenku węgla i kamerą termowizyjną pod kątem ukrytych ognisk pożaru (brak zagrożenia). Działania zastępów trwały około 50 minut. Na miejscu pracowali strażacy z JRG Piotrków Tryb., OSP KSRG Przygłów (GBA + GCBA) oraz OSP Witów.